Na rozwoj firmy 2015

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najkorzystniejsze okresy życia wszystkiej kobiety. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Stanowi więc dla nich znak, że rozwój dziecka chodzi w pięknym stylu a i w wyjątkowy sposób uświadamia je, iż mają pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują znacznie łatwo, praktycznie z dnia na dobę, a pierwsze bicie serca jest realne do zrozumienia już w 21 dniu ciąży.

Na startu serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu stanowi wtedy bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu duże (całe 6 mm), że będzie można je ustalić w badaniach USG. Niestety, zawsze będzie natomiast za małe, by docenić jego prawdziwy rozwój. Aby dobrze ocenić rozwój dziecięcego serca, niezbędne będzie zaczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli idzie o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już prawie 11 tygodnia ciąży, ale tylko za pomocą specjalistycznej aparatury, która istnieje w stopniu przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. I właściwe bicie serduszka, przy użyciu stetoskopu, jest możliwe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na ten czynnik – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez cały czas ciąży krew płodowa nie dochodziła do płuc maleństwa. Stanowił zatem więc znak dla toczącego się organizmu dziecka, że też nie czas na wolne oddychanie, należy za to skoncentrować się na dobrym rozwoju organów. Tak więc, serce dziecka będzie w sumy rozwinięte właśnie w okresie porodu. Z tego składnika wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie legalne w jakiejś chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.